İçeriğe geç

3. Gözü Açmak İçin Okunacak Dualar

Birçoğumuz olacak şeyleri önceden hissetmek, tanıştığımız insanlar hakkında gerçek ve doğru fikirlere sahip olmak, her şeyin altındaki gerçek hayırdan haberdar olmak isteriz. Fakat bunun gerçekten de büyük bir sorumluluk olduğunun bilincine varmamız zaman alır. Bundandır ki, Allah insanoğlunun hepsine değil, çok küçük bir kısmına bu yeteneği bahşetmiştir.

Kalp gözü adını da verdiğimiz bu üçüncü göz, gerçekten de herkesin sahip olabileceği bir durum değildir. Ayrıca kalp gözü adını verdiğimiz bu duyu, bilimsel olarak da kanıtlanmış bir şeydir. Kalp gözünün açılması için bilimsel yöntemler var olduğu kadar, bunun aslında dini bir konu olduğu da kabul edilen bir gerçektir.

Kimlerin Kalp Gözü Açıktır?

Kalp gözü, 4 yaşına kadar tüm bebeklerde açıktır. Bundandır ki, onlar hem çok masum, hem çok saf, hem de çok temizdirler. Bu tasnifimizden anlayacağınız üzere kalp gözü açmak için her anlamda temiz bir insan olmanız gerekir. Düşünceleriniz, söyledikleriniz, kişisel bakımınız ve buna benzer, her şeyiniz temiz ve saf olmalıdır. Yani dünyanın günahlarından, dünyevi zevklerden arınmış bir kişi olmanız gerekir. Ki bu da oldukça zor ve uzun bir süreç anlamına gelmektedir.  Bu insanlar tüm kibir ve egolarından arınmış, tabiri caizse ‘ermiş’ adını verebileceğimiz kimselerdir. Fakat hiçbir zaman kendilerini yeterli görmeyecek kadar mütevazı ve bilinçlidirler. Bu nedenle kalp gözünün açılması için, bunun dile getirilmesi bile sakıncalıdır.

3. göz açma

Eğer kalp gözünüzü açmak istiyorsanız, sizler de bu yetenek bahşedilmiş bir kul olmak istiyorsanız, sizler ile paylaşacağımız bu duaları, kalp gözünüzü açmak niyeti ile değil, Allah rızası için okumalısınız. Dualar Allah rızası için edilir, Allah rızası için ibadet edilir. Bu nedenle okuyacağınız dualar, yapacağınız zikirler Allah ve siz arasında kalmalıdır. Eğer Rabbimiz dilerse ve size bu yeteneği bahşederse, bu yeteneğinizden de söz etmemeniz gerekir. Kibirlendiğiniz anda, büyük bir hataya düşeceğinizi de belirtmeliyiz.

Kalp Gözünü Açmak İçin Hangi Dualar Okunabilir?

Öncelikle belirtelim ki, kalp gözünüzün açılması için kendinizi terbiye etmeli ve ehlileştirmelisiniz. Allah rızası için gecenin üçte birini uyku ile üçte birini zikir ile üçte birini de ibadet ile geçirmelisiniz. Zaten bahsedeceğimiz dualar bu zaman dilimini alacaktır. Okuyacağınız dualar ise şu şekildedir:

 • Ya Rahmân Esması günde beş vakit namazlarınızdan sonra 2500 kere zikredilir. Yani her gün aksatmadan Allah rızası için namazınızı kılmalısınız. Gün içerisinde 13.000’e tamamlanmalıdır.
 • Her bir gün sabah namazından sonra, günde 2500 kez Besmele-i Şerif zikredilmelidir.
 • Her gün 1000 adet Ayetel Kürsi okunmalıdır.
 • Her gün 1000 adet Fatiha-i Şerif okunmalıdır.
 • Her gün 1000 adet İhlas-i Şerif okunmalıdır.
 • Her gün Kaf Suresinin 22. Ayeti 2207 defa okunmalıdır.
 • Her gün 1153 defa Necm Suresi 58. Ayet okunmalıdır.
 • 13’er bin defaYa Basit, Ya Basir, Ya Nur, Ya Batin zikredilmeli; 7’şer bin defa da “Ya Allamul Guyub, Ya Hayyu Ya Kayyum”
 • Lâ ilâhe illa ente subhaneke inni küntü mine’z Zalimin” Bu zikrin sayısı kişinin mertebesine göre fark etmektedir. 400, 700, 1001, 3000, 4000 veya 7000 olarak okunabilir. Yeni başlayan birisi için 400 sayısı yeterli olacaktır. Bu zikir Enbiya Suresinin 87. Ayetidir.
 • Günlük olarak bunları zikreden kişinin kalp gözü açılacaktır. Eğer ruhanilerin sesi de duyulmak isteniyorsa ki bu işin fıtratında bu da vardır: Günde 13.000’er defa Ya Habir, Ya Semi’u”

Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Belirtelim ki, kalp gözünüzün açılması, kalbinizin temizliği ile orantılıdır ve ancak Allah isterse olur. Herkese nasip olmaz. Bu zikirleri muhakkak gecenin karanlık vaktinde, karanlık bir odada, kıbleye dönük olarak yapmanız gerekir. Başınıza sivri, huni gibi bir örtü örtmeniz, enerjinizi yükseltmeniz açısından tavsiye edilir. Önerimiz, yanınızda bir hocanızın olmasıdır.

Kalp gözü açmak uzun ve zor bir süreçtir. Sabır gerekir ve gerçekten iradesine güvenmeyen kişilerin bu işe girişmemesi gerekmektedir. Zira tehlikelidir. Şunu da unutmayın ki, İslamiyet’ten ayrılmayan ve tüm hayatını İslam şartlarına göre yaşayan insanların zaten kalpleri açılacaktır.

Duanı EKLE ve Hayırlı Dualara AMİN de!
Tarih:Blog

4 Yorum

 1. Seher Seher

  Allah aşkına bu kadar duayı okumak kolay mı ve mümkün mü sizce?

  • erol erol

   Başlayınca Allah bir kolaylığını verir

  • Mahmut Mahmut

   Zaten kolay değil bu işte öyle hop dediğiniz gibi olacak iş değil. Eğer öyle olsaydı önüne gelen açmak isteyecekti.

 2. Ns Ns

  Önce niyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir