İçeriğe geç

Kategori: Blog

Yağmur Gibi Para Yağdıran Dua

Zaman zaman hepimizin paraya ihtiyacı olur. Bu parayı elde edebileceğimiz herhangi bir kişi ya da kurum bulamadığımızda yani borç alamadığımızda, bizlerin imdadına yine dualar yetişir. Dualar ki yer gök onlar ile kurulmuştur. Dualar ki, olmayanı oldurmaya, imkansızı imkanlıya çevirmeye vesiledir.

Pirince Okunan Dua

Okunmuş pirinç özellikle sınava girecek öğrenciler için yapılmaktadır. Fakat pirince okunabilecek tek dua başarı, şans, hafıza ya da emeklerin karşılığı için edilen dualar değildir. Pirinç bildiğiniz gibi berekettir. Bereket ülkemizde yağmur anlamında kullanılmaktadır ve pirinçte bol yağmur alan iklimlerde yetişir. Zaten bu nedenle pirinç üzerine bereket duaları okumak mümkündür. Yani bağlantı buradadır.

Karınca Duası İle Gelen Bereket

Bilindiği üzere karınca duası bereket için okunmaktadır. Evinizin bereketini arttırmak amacı ile evinize Karınca Duası asabilirsiniz.  Son alternatifiniz de pirinç tanesine bu duayı okumaktır. Karınca Duasını beş adet pirincin üzerine okursanız evinizin bereketi bir anda artacaktır.

Paranın Üzerine Okunan Dua

 

Her birimiz kazandığımız parayı arttırabilmek için çeşitli yöntemlere başvururuz. Bir Müslümanın yapması gereken her zaman elinden geleni yapıp, Allah’a dua etmektir. Dua etmenin de çeşitli yolları bulunmaktadır. Bunlardan biri de paranın üzerine okunulan bereket dualarıdır.

Ağır Borç Altında Ezilen İçin Dua

Günümüzde borç almadan hayatına devam edebilecek insan gerçekten de çok azdır. Dönemler değiştikçe insanların ihtiyaçları da farklılık göstermektedir. Küresel bir dünyada yaşamamızdan dolayı, dünyanın bir ucunda çıkarılan yeni bir icat bile bugün ülkemizde de temel ihtiyaçlar halini alabilmektedir.

Rızkın Artması İçin Salavat

Salavat getirmenin dinimizde ayrı bir önemi vardır. Genellikle Müslümanlar salavat getirmeyi adet haline getirir ve dillerinden düşürmezler. Zira salavat getirmenin faydaları ve mucizeleri herkesçe bilinmektedir. Fakat bilinmeyen şudur ki, salavatında çeşitleri vardır ve belli nedenler ile okunabilir.

Fakirlikten Kurtulma Duaları

Dinimiz öyle bir din ki, dualar yolu ile yapamayacağınız hiçbir şey yoktur. Yaşanan her türlü sıkıntının bir devası dualar yolu ile bulunabilir. Bu nedenle Müslümanlar bu duaları arayıp bularak ortaya çıkartmalı ve bu duaları okuyarak yaşadığı geçim sıkıntısından kurtulmalıdır.

Keşif Ayetleri

Keşif Duaları ya da Keşif Ayetleri dediğimiz, kalp gözünü açan dualardır. Kur’an-ı Kerim içerisinde 20 adet Keşif Ayeti bulunduğu söylenir. Fakat bu ayetleri herkes bilmez, bilenlerde açıklamaz. Zira bu iş gerçekten tehlikeli ve ehil bir kişi olmadan, tek başına kalkışılacak bir iş değildir.

Arabaya Ve Eve Asılacak Dualar

Rabbimiz bizlere bir mal ve mülk edinmeyi nasip ettiyse, ilk olarak bunun için şükretmesini bilmeliyiz. Şükürsüz rızık şüphesiz ki kaybolmaya yakındır. Rızkı veren de alanda Allah olduğu için, öncelikle şükretmesini unutmamalı ve kazancımızı korumak için de dualara sığınmalıyız.