İçeriğe geç

3. Gözü Açmak İçin Okunacak Dualar

Birçoğumuz olacak şeyleri önceden hissetmek, tanıştığımız insanlar hakkında gerçek ve doğru fikirlere sahip olmak, her şeyin altındaki gerçek hayırdan haberdar olmak isteriz. Fakat bunun gerçekten de büyük bir sorumluluk olduğunun bilincine varmamız zaman alır. Bundandır ki, Allah insanoğlunun hepsine değil, çok küçük bir kısmına bu yeteneği bahşetmiştir.

Kalp gözü adını da verdiğimiz bu üçüncü göz, gerçekten de herkesin sahip olabileceği bir durum değildir. Ayrıca kalp gözü adını verdiğimiz bu duyu, bilimsel olarak da kanıtlanmış bir şeydir. Kalp gözünün açılması için bilimsel yöntemler var olduğu kadar, bunun aslında dini bir konu olduğu da kabul edilen bir gerçektir.

Kimlerin Kalp Gözü Açıktır?

Kalp gözü, 4 yaşına kadar tüm bebeklerde açıktır. Bundandır ki, onlar hem çok masum, hem çok saf, hem de çok temizdirler. Bu tasnifimizden anlayacağınız üzere kalp gözü açmak için her anlamda temiz bir insan olmanız gerekir. Düşünceleriniz, söyledikleriniz, kişisel bakımınız ve buna benzer, her şeyiniz temiz ve saf olmalıdır. Yani dünyanın günahlarından, dünyevi zevklerden arınmış bir kişi olmanız gerekir. Ki bu da oldukça zor ve uzun bir süreç anlamına gelmektedir.  Bu insanlar tüm kibir ve egolarından arınmış, tabiri caizse ‘ermiş’ adını verebileceğimiz kimselerdir. Fakat hiçbir zaman kendilerini yeterli görmeyecek kadar mütevazı ve bilinçlidirler. Bu nedenle kalp gözünün açılması için, bunun dile getirilmesi bile sakıncalıdır.

3. göz açma

Eğer kalp gözünüzü açmak istiyorsanız, sizler de bu yetenek bahşedilmiş bir kul olmak istiyorsanız, sizler ile paylaşacağımız bu duaları, kalp gözünüzü açmak niyeti ile değil, Allah rızası için okumalısınız. Dualar Allah rızası için edilir, Allah rızası için ibadet edilir. Bu nedenle okuyacağınız dualar, yapacağınız zikirler Allah ve siz arasında kalmalıdır. Eğer Rabbimiz dilerse ve size bu yeteneği bahşederse, bu yeteneğinizden de söz etmemeniz gerekir. Kibirlendiğiniz anda, büyük bir hataya düşeceğinizi de belirtmeliyiz.

Kalp Gözünü Açmak İçin Hangi Dualar Okunabilir?

Öncelikle belirtelim ki, kalp gözünüzün açılması için kendinizi terbiye etmeli ve ehlileştirmelisiniz. Allah rızası için gecenin üçte birini uyku ile üçte birini zikir ile üçte birini de ibadet ile geçirmelisiniz. Zaten bahsedeceğimiz dualar bu zaman dilimini alacaktır. Okuyacağınız dualar ise şu şekildedir:

 • Ya Rahmân Esması günde beş vakit namazlarınızdan sonra 2500 kere zikredilir. Yani her gün aksatmadan Allah rızası için namazınızı kılmalısınız. Gün içerisinde 13.000’e tamamlanmalıdır.
 • Her bir gün sabah namazından sonra, günde 2500 kez Besmele-i Şerif zikredilmelidir.
 • Her gün 1000 adet Ayetel Kürsi okunmalıdır.
 • Her gün 1000 adet Fatiha-i Şerif okunmalıdır.
 • Her gün 1000 adet İhlas-i Şerif okunmalıdır.
 • Her gün Kaf Suresinin 22. Ayeti 2207 defa okunmalıdır.
 • Her gün 1153 defa Necm Suresi 58. Ayet okunmalıdır.
 • 13’er bin defaYa Basit, Ya Basir, Ya Nur, Ya Batin zikredilmeli; 7’şer bin defa da “Ya Allamul Guyub, Ya Hayyu Ya Kayyum”
 • Lâ ilâhe illa ente subhaneke inni küntü mine’z Zalimin” Bu zikrin sayısı kişinin mertebesine göre fark etmektedir. 400, 700, 1001, 3000, 4000 veya 7000 olarak okunabilir. Yeni başlayan birisi için 400 sayısı yeterli olacaktır. Bu zikir Enbiya Suresinin 87. Ayetidir.
 • Günlük olarak bunları zikreden kişinin kalp gözü açılacaktır. Eğer ruhanilerin sesi de duyulmak isteniyorsa ki bu işin fıtratında bu da vardır: Günde 13.000’er defa Ya Habir, Ya Semi’u”

Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Belirtelim ki, kalp gözünüzün açılması, kalbinizin temizliği ile orantılıdır ve ancak Allah isterse olur. Herkese nasip olmaz. Bu zikirleri muhakkak gecenin karanlık vaktinde, karanlık bir odada, kıbleye dönük olarak yapmanız gerekir. Başınıza sivri, huni gibi bir örtü örtmeniz, enerjinizi yükseltmeniz açısından tavsiye edilir. Önerimiz, yanınızda bir hocanızın olmasıdır.

Kalp gözü açmak uzun ve zor bir süreçtir. Sabır gerekir ve gerçekten iradesine güvenmeyen kişilerin bu işe girişmemesi gerekmektedir. Zira tehlikelidir. Şunu da unutmayın ki, İslamiyet’ten ayrılmayan ve tüm hayatını İslam şartlarına göre yaşayan insanların zaten kalpleri açılacaktır.

Duanı EKLE ve Hayırlı Dualara AMİN de!
Tarih:Blog

18 Yorum

 1. Seher Seher

  Allah aşkına bu kadar duayı okumak kolay mı ve mümkün mü sizce?

  • erol erol

   Başlayınca Allah bir kolaylığını verir

   • Veli Veli

    Selam ben epey okudum hala netice alamadım

    • erol erol

     Okuyarak netice alınmıyor zaten. Çabalamak gerekiyor..

  • Mahmut Mahmut

   Zaten kolay değil bu işte öyle hop dediğiniz gibi olacak iş değil. Eğer öyle olsaydı önüne gelen açmak isteyecekti.

  • Kkkk Kkkk

   Nokta nokta diye belirtilen maddelerden herhangi birini seçip yapabilirsin yazıya göre yani hepsini toplam yapmak zaten mümkün değil bir günde.

  • erol erol

   Bu kadar okumanız gerekmiyor. Üçüncü gözünüzü açmak için belki bunları da okumanız gerekmez. Ehil birinden yardım almalısınız..

 2. Cübbeli ahmet hoca Cübbeli ahmet hoca

  Uydurmayın lan sadece hızlı bi şekilde ayetel kursiyi okumak
  20 saniye sürüyüor sen 20 degil 2 saniyede okudugunu düşün
  Ki bu imkansızdır toplam 100.000 tane zikir yazmışsın Allahın
  İsimleriyle beraber. 100.000 çarpı 2 eşittir 200.000 bin saniye.
  1 gün 86.400 saniye olduguna göre yemezsen içmezsen sabah akşam okusan imkansızdır. Bi tarafınızdan birşeyler uydurmayın.

  • erol erol

   Günde 1000 tane Ayetel Kürsü ben denedim yaklaşık 5 saat sürüyor.. Tabi kişiye göre değişebilir ama 5-6 saat. Elbette tüm yazanları her gün yapmaya kalkmaya vakit yetmez ama bir yerden başlamak lazım.

  • yakup çelebi yakup çelebi

   saolun bizi bilgilendirdiğiniz için cübbeli hocam

 3. Arafat Arafat

  Kalp gözu açmak için ne yapmak lazım

  • erol erol

   Okumalara bir yerden başlayın ve sebat edin.

 4. Ns Ns

  Önce niyet

 5. Mehmet Mehmet

  Bu kadar dua bu kadar kez okumak mümkün müdür Allah ın izniyle mümkün dür ama kişinin başka işi olmayacak kendini kapatacak aylarca yıllarca bi yere yoksa zor yani hem işi dünyevi iller hem bu kadar dua imkansız

  • erol erol

   Talep ettiğin şeyin büyüklüğüne bakılırsa yapılacaklar azdır bile.. Zahmette rahmet vardır derler.

  • erol erol

   Buradakiler genel olarak yazılmış faydalı olacağı düşünülen şeylerdir. Okumanızın da herhangi bir faydası olmayacağını düşünüyorum. Bu işler ehil bir kişinin kontrolünde kişiye özel, kişinin takip edilerek yapılması gereken şeylerdir.

 6. Murat Murat

  Benim kalbim açık ama ben bu kadar şeyi yapabilsem evliya olurdum lakin bu işin sırı böyle değil Rabbim dilediğine veriyor ancak bunun bir sebeb olması şarttır neden şarttır derseniz bu dünya da sebepsiz hiç bir varlık yoktur kimi doğru kimi eğri kimi dik kimi eğik kimi de bilmez işte bu tam anlamı ile dengedir dengeleri sağlayan şey ise namaz kuran iyi niyet iman ve hepsinden önce La ilahe illallah gelir saygılar

 7. Levent Levent

  Çok detaylı ve kıymetli bilgiler vermişsiniz. Elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir