İçeriğe geç

Ummadığın Beklemediğin Yerden Para Gelmesi İçin Dua

Geçici ve fani olan bu dünyada yaşanan her şey, bir imtihandır. Bu imtihandan geçebilmek için verdiğimiz mücadeleler sırasında yaşadığımız birçok olumsuzluktan da etkilenmememiz imkânsızdır. Fakat yaşadığımız her sıkıntıdan bir ders çıkarmalı, yaşadığımız mucizelerin tümünün de Allah’tan geldiğini unutmamalıyız.

Dinimiz bir tevekkül dinidir. Gerçek bir Müslüman imtihanlarını yaşarken, içinden çıkılmaz anlar yaşarken, yapabileceği her şeyi yapar ve gerisini Allah’a bırakır. Bu nedenle sorununuz ne olursa olsun, Allah’a güvenin ve ne istiyorsanız ondan bekleyin.Sorununuz eğer maddi bir boyuttaysa, inanın çözmesi de oldukça kolaydır. Rabbimiz isteklerimizi ona duyurmamız için bizlere dualar göndermiştir. Yeter ki bizler bu duaları araştırıp, bulalım; anlamlarını öğrenelim ve yüreklerimizden okuyalım.

Eğer acilen paraya ihtiyacınız varsa, fakat paranın gelmesini beklediğiniz hiçbir yer yoksa ve en önemlisi elinizden gelen her şeyi yaptıysanız, sizlerle paylaşacağımız bu duaları okuyarak Allah’tan rızık, para isterseniz karşılığını da en hayırlısı ile alırsınız. Önemli olan duaların belirtildiği şekilde ve sayıda okunmasıdır.

 • Okuyabileceğiniz ilk dua, Tekasur Suresi Bu sure birçok fazileti olan bir suredir fakat özellikle umulmadık, beklenmedik bir anda para gelmesi için okunmaktadır. Bu surenin Pazartesi ve Çarşamba günleri 40 defa okunması gerekmektedir.

 

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ أَلْهَاكُمُ التَّكَاثُرُ حَتَّى زُرْتُمُ الْمَقَابِرَ  كَلَّا سَوْفَ تَعْلَمُونَ ثُمَّ كَلَّا سَوْفَ تَعْلَمُونَ كَلَّا لَوْ تَعْلَمُونَ عِلْمَ الْيَقِينِ  لَتَرَوُنَّ الْجَحِيمَ ثُمَّ لَتَرَوُنَّهَا عَيْنَ الْيَقِينِ ثُمَّ لَتُسْأَلُنَّ يَوْمَئِذٍ عَنِالنَّعِيمِ

Okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim. Elhakümüt tekasür. Hatta zürtümülmekabir. Kella sevfe ta’lemun. Sümme kella sevfe ta’lemun. Kella lev ta’lemune ılmel yekıyn. Le teravünnelcehıym.  Sümme leteravünneha aynelyakıyn. Sümme le tüs’elünne yevmeizin anin neıym.

 • Okuyabileceğiniz ikinci dua Amenerrasulü Duasıdır. Bu duanın her gün 41 defa okunması gerekmektedir. Bu duayı her gün gönülden 41 defa okuyan kişiye beklenmedik yerden rızık gelir, umulmadık biçimde kazancı artar.

Beklenen Paranın Gelmesi İçin Dua

 • Okuyabileceğiniz bir başka dua da, Şura Duasıdır. Şura Duası gerçekten biz insanlar için en önemli dualardan biridir. Mümkün mertebe bu duayı dilinizden düşürmeyin, alışkanlık edinin. Zira faziletleri oldukça fazladır. Günde 100 kere bu dua okunduğunda, ortadaki tüm engeller kalkar, rızık kapıları açılır, ummadık yerden kazançlar elde edilir. Bolluk, bereket, güç duası olarak da tabir edilmektedir.

اللَّهُ لَطِيفٌ بِعِبَادِهِ يَرْزُقُ مَن يَشَاء وَهُوَ الْقَوِيُّ العَزِيزُ

Okunuşu: Allâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku men yeşâu, ve huvel kavîyyul azîz(azîzu)

 • Okuyabileceğiniz bir diğer duada, aşağıda yer verdiğimiz duadır. Günde 7 defa okunması gerekir. O kadar ki, bu duayı yoksulluk halinde okursanız, gelen paranın nereden geldiğini dahi anlayamadan tüm borçlarınızdan kurtulursunuz. Tam anlamı ile bir rızık duasıdır. İçerisinde kuvvetli Esmalar bulunur.

Okunuşu: İnnallahe huver rezzâku zul kuvvetil metîn. Allahümme ya Latifu ya Allah, ya Kerimu ya Allah, ya Ganiyyu ya Allah, ya Fettah ya Allah, ya Rezzak ya Allah, Ya Vehhab ya Allah. Kâle elûguz ibnulkiyye allahumme mâlikel mulki tû’til mulke men teşâu ve tenziul mulke mimmen teşâu, ve tuizzu men teşâu ve tuzillu men teşâu, bi yedikel hayru, inneke alâ kulli şey’in kadîr ve istagfirü rabbekum innehu kâne gaffaran. Yursilis semae aleykum midrârâ ve yumdidkum biemvâlin ve benîne ve yec’al lekum ve elûguz ibnulkiyye cennâtin ve yec’al lekum enhârân. Allâhu latîfun bi ibâdihî yerzuku men yeşâu, ve huvel kavîyyul azîz. Allâhumme Rabbena ic’al elûguz muhammed ibnulkiyye ve lena min ledunke veliyyen nasiran ve indeke beyten fil cenneti ve edhilnâ fi rahmetike. Rabbena enzil ve elûguz ibnulkiyye aleynâ maideten mines semâi tekünu lenâ îden li evvelinâ ve âhirinâ ve âyeten minke, verzuknâ. Tûlicul leyle fîn nehâri ve tûlicun nehâra fîl leyl(leyli), ve tuhricul hayya minel meyyiti ve tuhricul meyyite minel hayy(hayyi), ve terzuku men teşâu bi gayri hısâbın ve ente hayrur râzikîn.

 • Son olarak sizlere önerebileceğimiz bir diğer dua da Bereket Duasıdır. Rızkınızın az ise çoğalmasını, çoksa bereketlenmesini dilemektir. Bu nedenle etkili dualardan biridir. Hatta bu duayı yazdırıp evinizin bir köşesine de asabilirsiniz.

Okunuşu: Yâ Allahu, yâ Rabbi, yâ Hayyü, yâ Kayyûmü, Yâ Zel Celâli ve ikram.Es’elüke bismikel azîmil-a’zami.Enterzukanî helâlen tayyiben.Allahümme in kâne rızkunâ fissemâi enzilhu.Ve in kâne fil ardi ezhirhu ve in kane ba’iden karribhu.Ve in kâne kâriben yessirhü.Ve in kâne kalîlen kessirhü.Ve in kâne kesîren ihfazhü bilbereketi

 

Tüm bu duaların belirtilen sayıda ve belirtilen zamanlarda okunması gerekmektedir. Aynı zamanda bir borcunuz için umulmadık yerden bir para bekliyorsanız, bunun için bir adak adayabilirsiniz. Borcunuzu ödediğinizde küçükte olsa bir kurban kesebilirsiniz.

Aynı zamanda dinimizde şükür orucu ve şükür namazları vardır. Bu duaları okuyarak umulmadık yerden kazanç elde ettiyseniz, bir şükür namazı kılın. Helal para kazanmaya gayret edin. Ve şunu da unutmayın, dua etmek için illa başınıza bir dert gelmesine gerek yoktur. Allah’ın isimlerini dilinizden düşürmeyin. Zira bu isimler zaten günlük hayatta karşılaşabileceğimiz her sıkıntıya devadır. Dualar ile kalın.

Duanı EKLE ve Hayırlı Dualara AMİN de!
Tarih:Blog

2 Yorum

 1. Salih Salih

  Allah bizlere ve bu cümleyi yazana afiyetle helal yoldan bol para versin.
  Amin

 2. Para Bulan Mümin Para Bulan Mümin

  Ben inanmazdım böyle şeylere. Bu dua’yı okudum. 10dk sonra çok eski bir arkadaşım aradı ve zekatını bana vermek istediğini söyledi. Çok rahatladım. Az sonra Yerde Para Bulma duasını da okuyacağım inşeAllah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir