İçeriğe geç

Para Çoğaltan Dualar

Elbette yeteri kadar para kazanmak çok ama çok önemlidir. Fakat bu paranın çoğalması çok daha önemlidir. Bir paranın çoğalması iki şekilde olur: ilki paranın bereketli olmasıyken, diğeri paranın katlanarak artmasıdır. Her ikisi de dualar yolu ile mümkündür.

Paranızı arttırmak ve çoğaltmak için deneyeceğiniz yöntemler aslında açıktır. Yastığın altına konmuş bir para dua ile sabahına iki katına gelmez. Yani dua edeyim param çoğalsın diye bir mantık yoktur. Sizlerin de bir şeyler yapması gerekir. Örneğin bir miktar paranız var ve bu parayı bankaya attınız diyelim. Parça parça çekerek çeşitli yatırımlara aktarabilirsiniz. Elbette bunun için şansınızın yaver gitmesi gerek. İşte bu kısımda dualar devreye girmektedir. Kendinize ve Allah’a inanın, umudunuzu kaybetmeden paranızı arttırmak için çaba harcayın. Hayırlısı ise dualarınız karşılığını bulur ve sizde nihai hedefinize ulaşırsınız.

Girişimlerde Başarı Duası

Eğer elinizde bir miktar para varsa, bu parayı değerlendirmek için fikirleriniz varsa fakat cesaret edemiyorsanız, bu dualar tam sizin işinize yarayacak dualardır. Bu duaları okuyarak giriştiğiniz her işten başarı ile çıkarsınız. Haliyle amacınıza ulaşır, paranızı çoğaltırsınız.

 • Okunuşu: “Allahümme inni es elüke s-sebate fi’l-emri ve’l-azimete ale’r-ruşdi. Ve es’elüke şükra ni’metike ve hüsne ‘ıbadetike.Ve es’elüke lisanen sadikan ve kalben selimen.Ve e’uzü bike min şerri ma ta’lemü.Ve es’elüke min Hayri ma ta’lemü. Ve estağfiruke mimma ta’lemü.”
 • “Allah’ım! Senden işte sebat etmeyi ve doğruluğa azmetmeyi istiyorum. Nimetine şükretmeyi ve sana güzel bir şekilde ibadet edebilmeyi istiyorum. Doğruyu konuşan bir dil ve eğriliklerden uzak bir kalp diliyorum. Allah’ım! Senin bildiğin her çeşit şerden sana sığınıyorum. Bildiğin bütün hayırları senden istiyorum. Bildiğin günahlarımdan dolayı senden bağış diliyorum.” Bu duayı yürekten okuyan kişi, girdiği her işte başarılı olur.
 • Okunuşu: Yâ Mukît, Yâ Rezzâk celle celâlühû “
 • Bu duayı her gün 585 defa okuyarak işine başlayan kişinin kazancı artar. İşlerinde başarılı olur.
 • Okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim. Rabbişrahli sadri ve yessirli emri Vahlul ukdeten min lisani yefkahu kavli.”
 • “Allah’ım! Bu işi bana hayırlı kıl ve bu işi bana nasip eyle! Allah’ım beni kendi başıma bırakma.” Bu duayı okuyan kişinin yaptığı iş hayır ile dolar, algı gücü yükselir ve başarı kendiliğinden gelir.
 • Okunuşu: “Allahümme hır li vehter li.Vela tekilni ala ihtiyari.”
 • Ey Rabbim! Göğsümü aç, genişlet ve işimi kolaylaştır. Dilimde var olan düğümü çöz de, anlasınlar beni. Bu duayı okuyan kişinin başarıları artar. Oldukça kuvvetli bir duadır. İlla kazanç sağladığınız işiniz için değil, herhangi bir işe kalkıştığınızda da okuyabileceğiniz bir duadır.

Paranın Bereketlenerek Artması İçin Dua

Paranızı arttırmanın bir diğer yolu, onu bereketli kılmaktır. Belirteceğimiz duaları okuyarak, paranızın bereketini arttırıp, daha çok biriktirebilirsiniz. Böylece paranız hızla çoğalır.

 • Her gün ya sabah ya da akşam ezanından sonra 101 kez Fatiha-i Şerif okuyun. Ardından yine 101 kez “Ya kafi ya Ğaniyyü ya Muğni ya Fettahu ya Rezzaku” esmalarını zikredin. Son olarak 3 kez Ya kafi ekfina ya muğni ağnina ya fettahu iftah lena babe rahmetike ya rezzaku ürzükna bi lutfike ve keramike ve bi cahi sahıbil vesileti seyyidina muhammedin aleyhis salatü ves selam” Bu duaları günlük olarak okumayı sürdürürseniz, paranız bereketlenir, mal ve mülkünüz çok olur.
 • Allâhümme innî eûzü bi vechike’l-kerîm, ve is-mike’1-azîm, mine’l-küfri ve’fakri.”
 • Allah’ım, küfürden ve fakirlikten Senin keremine ve büyüklüğüne sığınırım anlamına gelmektedir. Bu duayı okumayı adet edinirseniz, Rabbimiz size yokluk yüzü göstermez.
 • “Bismillahirrahmanirrahim. Şehidallahü ennehu lâ ilâhe illâ hüve vel melâiketü ve ülül ilmi kaimen bil kıst, lâ ilâhe illâ hüvel azizül hakim. İnneddine in”dallahil islam, ve mah”telefellezine utül kitabe illa min ba”di mâ câehümül ilmu bağyen beynehüm, ve men ayekfur bi âyatillâhi fe”innallahe seriul hisâb.”

Durumunuza ve şartlarınıza hangi dualar uygunsa, o duaları okumayı ihmal etmeyin. Elbette tüm bunları yaparken niyetiniz Allah rızası olmalıdır. Allah’ın rızası olmadan, hiçbir şey olmaz ve O dilerse, ol der olur. Şunu da unutmayın ki, yürekten edilen her dua bir karşılık bulur.

Duanı EKLE ve Hayırlı Dualara AMİN de!
Tarih:Blog

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir