İçeriğe geç

Kulillahümme Duası ve Faziletleri

Sahip olduğumuz her şeyi bizlere ihsan eden Rabbimizdir. Rabbimizden bir şey istediğimiz zaman her daim karşılığını alırız. Eğer ki bir Müslüman mal ve mülk sahibi olmak isterse, okuması gereken dua Kulillahümme Duasıdır. Bu duanın birçok fazileti vardır ve oldukça da tesirlidir. Bu dua Âli İmran Suresinin 26. Ve 27. Ayetleridir.

قُلِ اللَّهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَن تَشَاء وَتَنزِعُ الْمُلْكَ مِمَّن تَشَاء وَتُعِزُّ مَن تَشَاء وَتُذِلُّ مَن تَشَاء بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلَىَ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ
تُولِجُ اللَّيْلَ فِي الْنَّهَارِ وَتُولِجُ النَّهَارَ فِي اللَّيْلِ وَتُخْرِجُ الْحَيَّ مِنَ الْمَيِّتِ وَتُخْرِجُ الَمَيَّتَ مِنَ الْحَيِّ وَتَرْزُقُ مَن تَشَاء بِغَيْرِ حِسَابٍ

Okunuşu: Bismillahirrahmairrahim. Kulillahümme malike’l-mülki tü’ti’l-mülke men teşa’ü ve tenziü’l-mülke mim men teşa’ü ve tü’ızzü men teşa’ü ve tüzillü men teşa’ü biyedike’l-hayrü inneke ala külli şey’in kadir. Tülicü’lleyl, fi’n-nehari ve tülicü’n-nehare fi’l-leyl, ve tuhricü’l-hayye mine’l-meyyiti ve tuhricü’l meyyite mine’l-hayyi ve terzüku men teşa’ü bi gayri hisab.”

Anlamı: De ki: “Ey mülkün sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin. Dilediğinden de mülkü çeker alırsın. Dilediğini aziz edersin, dilediğini zelil edersin. Hayır, senin elindedir. Şüphesiz sen her şeye hakkıyla gücü yetensin. (Ali İmran Suresi 26. Ayet) Geceyi gündüze sokarsın, gündüzü geceye sokarsın. Ölüden diriyi çıkarırsın, diriden ölüyü çıkarırsın. Dilediğine de hesapsız rızık verirsin.” (Ali İmran Suresi 27. Ayet)

Kulillahümme Duası Ne İçin ve Nasıl Okunur?

Mal ya da mülk sahibi olmak istiyorsanız okuyacağınız bir duadır. Elbette yanında zikretmeniz gereken Ayet-i Şerifeler vardır. Ve bu duanın da belli bir okunuş şekli vardır. Bunun yanı sıra sadece mal mülk edinmek için değil birçok amaç ile de okunabilecek bir duadır. Bu amaçları sizler ile paylaşacağız. Unutmayın ki temiz bir kalp ve içten edilen duanın, açamayacağı hiçbir kapı yoktur.

 • Eğer ki dileğiniz mal ve mülk edinmek ise, bu duayı her gün 41 kez okumalısınız.
 • Günlük kıldığınız beş vakit namazın ardından bu duayı okur, sonra da 66 kez “Ya Kadir, Ya Kayyum, Ya Kaviyy, Ya Kaim, Ya Kuddus” zikredilirse, kişi her türlü kaza ve beladan korunur ve her türlü beladan kurtulur.
 • Edilen duaların kabulü için de oldukça tesirli bir duadır. İmamı Gazeli şöyle söyler: “Çok mühim bir dileği olan kişi iki rekat namazını kıldıktan sonra secdeye kapanıp Ali İmran Suresinin 26. Ve 27. Ayetlerini 7 kez okursa, duası hemen kabul olur. “
 • Bu duayı okuyan kişi heybetli görünür. Fikirleri ve kendisine saygı duyulur. Manevi bakımdan iktidara ulaşır. İlmi ve gaybı açılır.

Yani kısaca bu duayı okuyan kişiler yoksulluk yüzü görmezler, servetleri gün geçtikçe artar, rızıkları bollaşır, kişinin kalbine hikmet verilir, saygınlık kazanır. Günde en az 4 kez okunması gereken bir duadır. Şayet kişi bunu günde 41 kez okursa, duanın tesiri çok daha artacaktır. 5 vakit namazın ardından okunması esastır. Elbette esas şart temiz bir niyet ile ve inanç ile bu duanın edilmesi ve Allah’a bırakılmasıdır.

 

Duanı EKLE ve Hayırlı Dualara AMİN de!
Tarih:Blog

7 Yorum

 1. Hakan Kayhan Hakan Kayhan

  Böyle güzel dualar paylaşıp bizleri aydınlattığınız için Rabbim sizlerden razı olsun.

 2. ozlem ozlem

  bu duayı ozel günlerde okunabilirmi teşekkür eederim şimdiden

  • erol erol

   Bu ayeti sürekli okumanızı tavsiye ederim. Zaten bu sure en faziletli surelerden biridir. Ayetel kursi ile birlikte mülk suresini de çok okumak lazım.

  • Gly Gly

   Tabiki okunmaz ayettir ..

 3. eraslanhkn eraslanhkn

  ben bu ayeti kerimelerin bizler için büyük bir hediye olduğunu düşünüyorum. mutlu oluyorum… şükrediyorum bizi böyle bir duayla şereflendirdiği için Allah’a…

  • Yasin Yasin

   Şehid Allah ve kullilehumme melikel mülki beni çok mutlu ediyor ezberledim ben

   • erol erol

    Maşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir